Religie , ezoteryka i egzoteryka.
 
 
Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE
 
 
Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Szkocka filozofia
KWESTIE PRIORYTETÓW
Sprawiedliwa wojna
Prawa nauralne vs pr...
Prawa człowieka
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Pytania i szukani... [11]
Wolnośc . [11]
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1676
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    
 
Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Katolicyzm -Chrześcijaństwo
Autor CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 23.07.2013 09:31:51

Wyniki testu Dominikańskiego Centrum Informacji o sektach.


1. Już pierwszy kontakt z grupą otworzył całkowicie nowe widzenie świata (tzw. przeżycie kluczowe).
- Zdarza się, że tak (zależy, na kogo się trafi).

2. Obraz świata jest bardzo prosty i wyjaśnia rzeczywiście każdy problem.
- Tak.

3. W grupie znajdziesz wszystko, czego do tej pory na próżno szukałeś.
- Bywa że tak.

4. Grupa ma mistrza lub przywódcę, Ojca, Guru, lub największego myśliciela, który jedynie posiada całą prawdę i często jest czczony jako Bóg.
- Tak, papieża (ludzie modlili się do Jana Pawła II już za życia - obecnie trwają prace nad wyniesieniem go na ołtarze).

5. Świat zmierza nieuchronnie ku katastrofie i tylko grupa wie jak go uratować.
- Tak (Sąd Ostateczny).

6. Grupa odrzuca naukę w szkołach i uczelniach: Jedynie nauka grupy jest uważana za wartościową i prawdziwą.
- Nie, ponieważ Katolicyzm jest w szkołach wszechobecny. Zdarza się jednak, że niektórzy członkowie grupy negują całkowicie ewolucjonizm, a częściowo naukę biologii, historii, etc.

7. Grupa odrzuca racjonalne myślenie, umysłowe rozumienie, jako negatywne, sataniczne, nieoświecone.
- Bardzo często...

8. Krytyka i odrzucenie przez stojących z zewnątrz jest właśnie dowodem, że grupa ma rację.
- Czasami tak.

9. Grupa ocenia siebie, jako prawdziwą rodzinę lub wspólnotę.
- Tak.

10. Grupa chce by wszelkie dawne relacje z rodziną, przyjaciółmi i środowiskiem zostały zerwane, ponieważ przeszkadzają w Twoim rozwoju.
- W niektórych zakonach tak.

11. Grupa oddziela się od reszty świata poprzez ubiór, żywienie, własny język, ograniczanie swobody w relacjach międzyludzkich.
- Częściowo tak (zakonnicy, zakonnice, księża...).

12. Grupa żąda ścisłego posłuszeństwa regułom, albo dyscypliny, ponieważ jest to jedyna droga do zbawienia.
- Tak.

13. Grupa narzuca sposób zachowań seksualnych, np. kontakt z partnerami za zgodą kierownictwa, seks grupowy, całkowity zakaz kontaktów seksualnych dla osób z niższych w hierarchii grupy.
- Tak (seks tylko pomiędzy małżonkami, wyłącznie hetero, bez środków antykoncepcyjnych).

14. Cały czas jest wypełniony zadaniami, np. sprzedażą książek, czasopism, werbowaniem nowych członków, udziałem w kolejnych kursach, medytacją.
- Części członkom tak (np. duchowni, mnisi i zakonnice).

15. Jeżeli obiecany przez grupę sukces, bądź uzdrowienie nie nastąpią, grupa uzna, że Ty sam jesteś za to odpowiedzialny, ponieważ nie zaangażowałeś się dostatecznie, lub nie wierzyłeś wystarczająco silnie.
- Tak (np. "za mało się modlisz"smiley.

16. Członkiem grupy powinieneś zostać natychmiast, już dzisiaj.
- Tak. Już w chwili narodzin dziecka członka grupy zostaje podjęta natychmiastowa decyzja o jak najszybszym jego chrzcie i tym samym o jego przystąpieniu do grupy. Działanie to jest perfidne, bo dziecko nie wie co się dzieje i nie ma możliwości zaprotestować. W przypadku werbowania (nawracania) osób dorosłych, zależy to od stopnia fanatyzmu werbującego członka grupy...

17. Nie istnieje możliwość uzyskania obiektywnego obrazu grupy, gdyż ważniejsze od refleksji jest przeżycie, zgodne z zasadą: Tego nie da się po prostu wyjaśnić. Proszę przyjść do nas i wziąć udział w spotkaniu. Kiedy przeżyjecie, zrozumiecie.
- Niektóre odłamy tak.

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości - Kościół Katolicki spełnia większość wymagań testu. Dominikańskiemu Centrum Informacji sugerujemy dopisanie go do listy sekt.


ANALIZA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO POD KĄTEM DEFINICJI SEKTY

1. Powstał przez oderwanie się od innej religii.
- W 1054 zachodni Kościół oderwał się od Wschodu, gdzie powstało chrześcijaństwo. Wcześniej chrześcijaństwo oderwało się od judaizmu.

2. Silnie podkreślona rola przywódcy.
- Głową KK jest biskup rzymski, który przez wyznawców uważany jest za nieomylnego (sic!!!), nazywany jest Ojcem Świętym (tytuł de facto deifikujący), nosi specjalne długie, białe szaty, otaczany jest czcią i specjalnym ceremoniałem mającym wyodrębnić go spośród innych wyznawców, jego wizerunki (zdjęcia, obrazy, pomniki) znajdują się w miejscach kultu i domach wyznawców. Wszyscy funkcjonariusze tej religii muszą być bezwzględnie mu podporządkowani.

3. Działalność sekty otoczona jest tajemnicą.
- Część z działaczy sekty przebywa w miejscach zamkniętych (klasztory, seminaria), nie wolno im utrzymywać kontaktów towarzyskich nawet z rodziną i innymi przedstawicielami tego wyznania, ich życie ograniczają rygorystyczne przepisy reguł wymyślonych przez ludzi, których zadaniem jest pełna kontrola osób zamkniętych w tych miejscach, zwłaszcza ich życia osobistego. Poza tym tajemnicą otoczone są działania przywódcy i aktywistów sekty, oraz archiwa i biblioteki przedstawiające historię (Watykan).

.4. Psychomanipulacja (pranie mózgu).
- Członkowie sekty werbowani są obecnie głównie wśród niemowląt, których wbrew ich woli zapisuje się do KK podczas ceremonii zwanej chrztem (która nie ma nic wspólnego z chrztem biblijnym). Dorastające dzieci poddawane są przez działaczy sekty psychomanipulacji polegającej na podsycaniu emocji (mity i legendy o rzekomych cudach i objawieniach) oraz uczeniu na pamięć setek regułek (tzw. katechizm) przy wyłączeniu logicznych właściwości umysłu. Wyznawcy sekty przez całe życie muszą wierzyć, że wszystkie przedstawione przez przywódców regułki (tzw. dogmaty) są objawione przez Boga i nie wolno ich podważać. Olbrzymia większość wyznawców tej sekty nie ma jednak podstawowej wiedzy o swojej religii, nie interesuje się swoimi wierzeniami, opiera się na nauczonych w dzieciństwie regułkach i opinii opłacanych działaczy sekty.

5. Wyraźny podział na przywódców i resztę wyznawców.
- Przywódcy sekty są ściśle zhierarchizowani, na ich czele stoi tzw. "Ojciec Święty" (białe, długie szaty), podlegają mu "kardynałowie" (długie, czerwone szaty), poniżej są "biskupi" (długie, fioletowe szaty) a najniżej, ale ponad resztą wyznawców są tzw. "księża" (długie, czarne szaty). Podczas ceremonii religijnych funkcjonariusze sekty, aby podkreślić swoją nadludzką rolę wobec tłumu, ubierają dodatkowo bardzo zdobione, rytualne szaty oraz nakrycia głowy. Funkcjonariusze sekty (tzw. kler) nie pracują zawodowo na swoje utrzymanie, są utrzymywani przez wyznawców (tzw. laików lub parafian). Pomimo to niektórzy członkowie kleru znajdują dodatkowe (nie zawsze legalne) źródła utrzymania. Funkcjonariusze sekty żyją w większości krajów na wyższej stopie życiowej niż laicy.

6. Reguły i ograniczenia nałożone przez przywódców sekty.
- Wszystkim aktywistom sekty zabrania się zawierania związków małżeńskich i prowadzenia normalnego życia rodzinnego. Członkowie sekty w niektóre dni zmuszani są do powstrzymywania się od pokarmów. Niektórzy wyznawcy, należący do podsekt (tzw. zakonów i innych organizacji) zadają ból swojemu ciału i gloryfikują cierpienia. Z kolei tzw. laikom zabrania się uprawiania seksu przedmałżeńskiego (wiele obostrzeń seksualnych), zawierania małżeństw poligamicznych, rozwodów, itp.

7. Destrukcyjny charakter moralny sekty.
- Mimo reguł i ograniczeń, wśród szeregowych wyznawców szerzy się demoralizacja. Palenia tytoniu nie jest w ogóle zwalczane, problem alkoholowy dotyczy większości rodzin należących do tego wyznania. Mimo wyuczonego na pamięć "Dekalogu", kradzieże, kłamstwa, rozboje, itp. rzeczy nie są u Katolików niczym niezwykłym. Wśród aktywistów szerzy się homoseksualizm i pedofilia, które tolerowane są przez przywódców sekty o ile czyny te nie ujrzą światła dziennego. A gdy ujrzą, są tuszowane.

8. Agresywny prozelityzm.
- Wyznawców wyznania werbuje się już wśród dzieci (chrzczenie niemowląt). Dzieci w szkołach poddawane są indoktrynacji (obowiązkowe lekcje religii za przyzwoleniem rodziców) oraz zmuszane do uczestniczenia w ceremoniach wyznania (tzw. święta itp.). Osoby nie należące do sekty są szykanowane, zabrania im się np. zawierania małżeństw poligamicznych, czasem utrudnia się im ukończenie szkoły i znalezienie pracy. Przywódcy sekty wpływają na środki masowego przekazu i polityków, aby zwiększać siłę indoktrynacji. Szczególną aktywność aktywiści sekty wykazują latem, gdy w mediach dzięki ich wpływom ukazują się informacje zwalczające inne wyznania.

9. Walka z innymi wyznaniami.
- Szerzenie nienawiści do wyznawców innych religii za pomocą oszczerstw, kłamstw, podsycania emocji. Przywódcy sekty zabraniają interesowania się innymi wyznaniami, niegdyś codzienną praktyką było odbieranie życia osobom, które chciały opuścić szeregi sekty (zob. inkwizycja).

10. Mniejszościowy charakter sekty
- Aktywni członkowie sekty nie liczą nawet 1% społeczeństwa, nad którym poprzez manipulację i wpływy polityczne panują. Na przykład w 37-milionowej Polsce kler katolicki liczy ok. 30 - 40 tysięcy księży, zakonników i zakonnic (1 promil społeczeństwa). Pomimo tak śladowej ilości członków sekta chce mieć samozwańczy wpływ na całe społeczeństwo. (Według niektórych definicji w Polsce "za sektę należy uznać związek religijny liczący poniżej 100.000 członków".)
Czyż Kościół Rzymsko-Katolicki nie jest sektą? Czyż nie są sektami dominikanie, franciszkanie, klaryski, Opus Dei, Odnowy w Duchu Świętym i inne odłamy wewnątrz tej mega-sekty? Odpowiedzcie sobie sami!


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
zbych
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 198
Miejscowość: Wejherowo
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 24.07.2013 11:10:14
Do cech tejże chrześcijańskiej sekty katolickiej należało wzbudzanie emocji i nienawiści do innych sekt i religii. Demonizowanie turków przez duchowieństwo chrześcijańskie doprowadziło do mobilizacji zbrojnej, czyli
"wypraw krzyżowych "zaangażowało wiele państw aby ich zwalczać w zamian za wejściówkę do katolickiego nieba oraz odbijaniu ziem tzw. "świętych". Widocznie miele wieli na sumieniu skoro gdy kler puścił famę
"że w razie jak ktoś zginie odpuszczone są jego grzechy".
Bądź co bądź wypraw było osiem, a nienawiść i podziały kościół wzbudza po dziś dzień, choć w bardziej zawoalowany sposób , bo laikat również zdobył dostęp do obiektywnej wiedzy , więc zaczął (powinien zacząć) krytycznie myśleć.
To chrześcijańska sekta wymyśliła zmianę terminu czarownice
( z wcześniej mądrej kobiety) na kobietę szatańską, która uprawiała wszeteczeństwo z szatanem. W rzeczywistości to sadystyczny popęd do torturowania i mordowania głownie starszych kobiet.

Całe te klątwy i wyklinanie ludzi ,ekskomuniki, podziały, pogarda, nienawiść homofobia, ksenofobia, nietolerancja, despotyzm, terror, szantażowanie i zabijanie z miłości czy okradanie (konfiskata przez kościół) stworzyło najbardziej zinstytucjonowaną i legalnie dziś działająca sektę!
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 24.07.2013 11:13:00
Nieco światła rzuca w tej materii tekst piosenki autora ; S.JANCZYSZYN oparty prawdę mówiąc na faktach historycznych historii kościoła

"KLER"


1. BYŁY ŚWIĘTE WOJNY I WYPRAWY KRZYŻOWE, (e,D,e-e,D,G)
WIELKIE KRWAWE MISJE I STOSY POGRZEBOWE, (G,D,e-C,D,e)
PŁONĄ ŻYWYM OGNIEM REPRESJI NIEWINNE OFIARY, (e,a,e,a-e,H7,e)
BARANKI DLA CHRYSTUSA DLA POKRZEPIENIA WIARY. (G,D,a,e-a,H7,e)


2. WYSŁALI MISJONARZY DO EUROPY POGAŃSKIEJ,
BY ODUCZYĆ NARODY ICH NATURY GRUBIAŃSKIEJ,
JEDNĄ SŁUSZNĄ WIARE KRZYŻEM I MIECZEM WPAJALI,
TYM KTÓRYM NIE TYKALI MIĘSA OŁÓW DO GARDEŁ LALI.Ref. TO ONI, TO ONI SUMIENIE NARODÓW, LUDZIE Z WYŻSZYCH SFER, (G,D,a,e)
TO ONI, TO ONI POMAZAŃCY BOŻY, STWORZYLI TEN KLER, (G,D,a,e)
TO ONI TRZYMAJĄ SZNURKI WŁADZY I EUROPY STER, (e,a,H7,e)
TO ON KSIĄDZ POLITYK I KARDYNAŁ MER (G,D,a-e,H7,e)3. A ZASADY WIARY SĄ PROSTE I NICZYM NIE ZMĄCONE,
NA KTÓRYMŚ TAM SOBORZE Z WOLI BOGA USTALONE,
TO TAM STWORZONO DOGMATY I AKTY POSŁYSZEŃSTWA,
DLA POSPÓLSTWA DAR ŁASKI OD KLERU I DUCHOWIEŃST.

4. WIĘC PŁONIE CAŁA EUROPA, OD LICZNYCH LUDZKICH STOSÓW,
PO CZASIE NIKT Z PŁOMIENI, BŁAGALNEGO NIE WZYWA GŁOSU,
PRZEŚLADOWANI PRZEZ KLER, NARZEKAJĄ NA SWÓJ LOS PRZEKLĘTY,
ALE KLERYCY TŁUMACZĄ IM ŻE PRZEZ CIERPIENIE ZOSTAJE SIE ŚWIĘTYM.


Ref....


5. APETYT ICH NIE OPUSZCZA I NA WSZYSTKO LECI IM ŚLINA,
DOBROWOLNY AKT DAROWIZNY, CZYLI PRZYMUSOWA DZIĘSIĘCINA,
JAKBY TEGO BYŁO MAŁO SPÓŚCILI INKWIZYCJE NA ŻER,
BO PRAWO LUDZKIE ICH SIĘ NIE IMA, BO TO JEST BOSKI KLER.
6. KONFISKATA TORTURY I STRACH, BICZOWANIE,UCISK I TRWOGA,
A WSZYSTKO TO DLA CHRYSTUSA, W IMIĘ MIŁOSIERNEGO BOGA,
NA SAMĄ MYŚL TYCH OKROPNOŚCI, OTWIERA SIĘ W MYM SERCU RANA,
J MYŚLĘ CZY CZASEM TEN KLER, TO NIE JEST DZIEŁO SZATANA.


Ref....


7. ZA ZBRODNIE PRZECIW LUDZKIŚCI, NIKT ICH JESZCZE NIE ROZLICZYŁ,
MILIONY ISTNIEŃ LUDZKICH, A KTO BY TO TERAZ ZLICZYŁ,
A PAPIERZE I OPRAWCY TONĄ W CHWALE GLORII,
BO NIKOMU NIE CHCE SIĘ MÓWIĆ O BIAŁEJ KARCIE HISTORII ! x2


8. TYLKO CZASEM W NOC BEZSENNĄ, JAKAŚ ZABŁĄKANA DUSZA, (e,a,H7,e)
NIE WERBALNIE PRÓBUJE PRZEKAZAĆ, ŻE SKONAŁA W WIELKICH KATUSZACH, (e,a,H7,e)
I PROSI MNIE O MODLITWĘ I Z CZYŚCA ODKUPIENIE, (e,a,e,a,e,H7,e)
BO WCIĄŻ CZUJE JESZCZE NA SOBIE, GORĄCE INKWIZYCJI PŁOMIENIE. x2 (G,D,a,e - a,H7,e)

Ref.....


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
Pomorzanin
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 128
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 18.08.2013 20:01:33
DOBRA NOWINA

Powszechny kościół katolicki jest tylko z nazwy powszechny, a nazwę kościół można też innymi słowem zastąpić, tak samo jak katolicki.
Śmieszni mężczyźni w sukienkach nazywając siebie księżmi, oferują niby pomoc, przeważnie korzystają ich usług prości ludzie, którzy dobrze czują jak są trzymani krótko. Dzisiejsi księża są zmuszeni do obrony własnych interesów, powrócić do działania przed II soboru watykańskiego, którego uważają za błąd, ponieważ na tym dużo stracili. Dowodem jest to co dzieje na Jasnej Górze w Częstochowie, gdzie widać wyraźnie jak na siłę łączą duchowość z polityką, a korzystając za pomocą mediów przemawiają i wmawiają ludziom, ze z nimi jest bóg, a tam jest szatan oraz my jesteśmy dobrzy, a oni źli. Taka manipulacja emocjonalna tworzy człowieka poranionego, który widzi wszędzie złych ludzi. Taki człowiek jest używany jako szantaż wobec nieposłusznej władz państwowej, poprzez psychomanipulacje wszystko zrobi w imię boga, nawet łatwością zagłosuje na PIS. Ta partia to naprawdę jest jednoosobową partią, na której stoi prezes ukrywający swoje prawdziwe poglądy lewicowo-ateistyczne, ale dla własnego interesu osobistego i porachunków między ludzkich, zmienił się przez ponad 20 lat o 180 stopni, dziś dla głosów od Radia Maryja. To radio, które podszywa pod patriotyzm swoją działalność prorosyjską, też tworzy człowieka poranionego, korzystając ledwo żyjących osób starszych w łózkach wykorzystuje ich przed śmiercią, aby dali głos po myśli ojca dyrektora.

Cała gra polega na tym, kto kogo wykorzysta i ile zyska.
Z takiej mieszaniny religijnej-politycznej z której PIS chce wyciągnąć jak najwięcej głosów, przy pomocy Radia Maryja i Jasnej Góry, które mówią same za siebie, ze reprezentują episkopat i cały kościół katolicki, doprowadzi ich wszystkich razem do wymarzonej władzy państwowej w Polsce.
Jednego nie mogą zdobyć i opanować, to mentalność polaków do narzekania na wszystko, a to tylko doprowadzi przy takiej władzy, prosto do dechrystianizacji Polski.
I to jest dobra nowina, którą nie dał nam św.Wojciech.
Czas zrobi swoje, tylko trzeba czekać!Edytowane przez Pomorzanin dnia 21.10.2013 17:18:29
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 23.08.2013 20:34:29
http://www.youtube.com/watch?v=Mo3BG4_PT_M

Japonia jest wzorem... jeszcze raz to powiem!
Pod względem komplementarności religii i systemów filozoficzno etycznych Japonia bardzo mnie imponuje.
( Nawiasem mówiąc wielu Japończyków uważa się za buddystów)


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
Pomorzanin
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 128
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 15.04.2014 15:51:37
adullam napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=Mo3BG4_PT_M

Japonia jest wzorem... jeszcze raz to powiem!
Pod względem komplementarności religii i systemów filozoficzno etycznych Japonia bardzo mnie imponuje.
( Nawiasem mówiąc wielu Japończyków uważa się za buddystów)


Tylko jest problem, jak piszę się do katolików, że buddyzm jest lepszym pomysłem, to oni od razu tak- "Co, a Buddyści tam nie mordowali, czy tam nie było wojen, a co robili samuraje z mieczami."
No i to taka z nim rozmowa, tak piszą swoje słowa w zdaniu, że to idzie wyczytać, że chcą ochronić bezwzględnie swoje chrześcijaństwo, aby dalej istniał. Usprawiedliwiają swoje chrześcijaństwo dając do rozumienia, że były takie rzeczy też w buddyzmie. Spryciarze.smiley
Edytowane przez Pomorzanin dnia 23.04.2014 22:45:19
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 03.05.2014 18:07:05
Poganin napisał/a:
Tylko jest problem, jak piszę się do katolików, że buddyzm jest lepszym pomysłem, to oni od razu tak- "Co, a Buddyści tam nie mordowali, czy tam nie było wojen, a co robili samuraje z mieczami."
No i to taka z nim rozmowa, tak piszą swoje słowa w zdaniu, że to idzie wyczytać, że chcą ochronić bezwzględnie swoje chrześcijaństwo, aby dalej istniał. Usprawiedliwiają swoje chrześcijaństwo dając do rozumienia, że były takie rzeczy też w buddyzmie. Spryciarze.smiley
To jet żałosna chrześcijańska apologetyka. Kłamstwa , hipokryzja, cynizm, ułuda, bardzo potrzebuje obrony, prawda nie potrzebuje , aby jej bronić.
A to jest jeszcze gorsze, miernoty , które same kompromitują się chrześcijaństwem pragną zdyskredytować , zdeprecjonować, system filozoficzno etyczny, który choć nie jest teistyczny, o niebo przewyższa kulturą , wiedzą, szlachetnością, dobrocią chrześcijańską "kulturę". Problem jest taki, iż katolicy wiedza że chrześcijaństwo to kicz, ale wdepnęli w niego tak głęboko (ortodoksi) zawierzyli mu tak daleko , że stało się to ich jedyną nadzieją na zbawienie, które bez skrupułów chrześcijaństwo utrzymuje iż posiada na niego monopol. Boli ich historia, biją sie w pierś, historia którą muszą omijać szerokim łukiem , włącznie z współczesną jak i antyczną polityką papieską. Ze względów zrozumiałych teologowie , również postrzegają w ten sam sposób, mianowicie - historia stała się poślednia gałęzią teologii. ( Historii nie da się oszukać, zmienić teologicznymi banialukami). Rzecz jasna zawsze znajdzie się jakiś procent wartościowych, naprawdę wartościowych księzy, a najbardziej uczciwi, najbardziej szczerzy, obiektywni to ( jak zauważyłem ) ex księża. Przekazywana , odtajniana przez nich wiedza jest bezcenna, ale do właściwej percepcji teologii i religii niezbędej potrzebna, jak nieobiektywni księża , którzy są zakłamani, bo tacy być muszą , aby utrzymać swój urząd.


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Edytowane przez adullam dnia 15.05.2014 08:46:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: CZY KOŚCIÓŁ KATOLICKI JEST SEKTĄ?
zbych
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 198
Miejscowość: Wejherowo
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 19.05.2014 21:04:24
Jeżeli chodzi o poziom kultury, współczucia, życzliwości, troskę, miłość, z tego co obserwuje oraz biorąc pod uwagę historię , to chrześcijanie nigdy nie prześcigali buddystów. Nie wspominając o psychologii, nauce, krytycznym - uczciwym myśleniu Chrześcijanie raczkują, gdyż ich religia raczkuje. Czego nie można powiedzieć o buddyzmie.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Etyka widzę, że jeszcze bardziej pokomplikowana niż filozofia.

adullam

Zaczął się Anno Domini 2018, ale do końca świata daleko!

Pomorzanin

o chyba deszcz nie pada równo, to tak jak z drzewami, mówi się ze są okrągłe.

adullam

a czas leci i leci pada sobie deszczyk pada sobie równo..

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Pomorzanin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Pomorzanin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

Archiwum
Copyright © 2006
 
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Original Theme by: FI Theme // Designed4PHP-Fusion by: 434862 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie