Religie , ezoteryka i egzoteryka.

Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE

Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Nasze ciało ?
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
O seksie
Konkordat - co oznacza?
CZY KOŚCIÓŁ KATOLICK...
Analogie.
Augustyn - święty c...
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Wolnośc . [11]
Wątek apokryfów c... [11]
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 16
Nieaktywowany Użytkownik: 1296
Najnowszy Użytkownik: Kamilaolszew
    Zobacz Temat    

Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Katolicyzm -Chrześcijaństwo
Autor Analogie.
Poganin
Użytkownik

Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 21.08.2013 18:25:16
Wiara nałogiem, Wódka bogiem.

Wierzący katolik przypomina mi analogicznie do spragnionego alkoholika, pasują do siebie jak dwie połówki z tego świata, zachowują nietrzeźwo, a ich Polska wygląda jak on sami.

Katolikiem zostaje z narzucenie przymusu od rodziców katolików lub z innych okolicznościach. Taki człowiek ma przekonanie, jak to fajnie być takim katolikiem, bo można chodzić na lekcje religii, być na mszy świętej, modlić do krzyża. Takie rzeczy, aby oderwać od rzeczywistości z radosnym uczuciem.
Katolik czuje, ze tylko niewidoczny bóg jego może rozumieć, może z nim porozmawiać i wyżalić się do woli, ale w swoim urojeniach może terroryzować otoczenie np. głosując na partie katolicką lub bronić kontroli kleru nad państwem, a ekstremalnych sytuacjach- zabijać innych wiernych.
Tak ma fajnie, zaczyna pragnąć- pięknie było, aby mieć tak wieczność, chętnie, na to muszę tylko zapracować. I tak przez całe życie zarobione pieniądze ciężką pracą chce dzielić się z kościołem katolickim, aż do końca swoich dni życia. Jest tak szczęśliwy, ze tego będzie bronić!

Alkoholikiem zostaje z narzucenie przykładu od rodziców alkoholików lub z innych okolicznościach. Taki człowiek bardzo chce być takim alkoholikiem, bo nie ma jak w życiu wypić sobie kilka piw, obalić wina, nachlać wódą. Takie chwilowe przyjemności, aby być innej rzeczywistości.
Alkoholik pragnie tylko pełnej butelki, ponieważ tylko to może jego rozumieć, może przy niej porozmawiać i wyżalić do woli, ale przez to może w stanie upojenia terroryzować otoczenie np. przemoc fizyczna i psychiczna w rodzinie i na ulicy, a ekstremalnych sytuacjach- zabić pierwszego lepszego człowieka.
Tak ma fajnie, aż zaczyna zauważać- doskonale było tak przez całe życie, niestety, aby tak mieć muszę na to zapracować. I tak przez całe życie zarobione pieniądze ciężką pracą musi dzielić się z sklepem monopolowym, aż do końca swoich dni życia. Jest tak szczęśliwy, ze tego będzie bronić!

Edytowane przez Poganin dnia 17.10.2013 10:10:47
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Alkoholik zachowuje się jak katolik.
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 23.08.2013 20:25:43
Katolik ma wysoce tolerancyjnego boga, nie wymaga on od swego wyznawcy, wiedzy, mądrości, znajomości religioznawstwa, religiologii, filozofii,
( zachodnie, wschodniej z całymi jej pod dziedzinami) , wysokiego IQ, psychologii bo i tak da mu żywot wieczny, wystarczy aby w niego wierzył , był mizerny lub nie.

Każdy kto tak twierdzi jest TWOIM WROGIEM, bez znaczenia czy mówi to świadomie czy też bez wyraźnej świadomości. W najlepszym wypadku jest głupcem, ale absolutnie nie zwalnia go to od odpowiedzialności za to że chce ludzi uwsteczniać , czynić miernymi, mizernymi, gdy powinien ludzi czynić konstruktywniejszymi, samodzielnymi, estetycznymi, mądrzejszymi, oświeconymi. Problem tylko jest jeden. Bóg to farsa wyimaginowana przez teologie fundamentalną, czyli dla chrześcijan, którzy jej nie znają.

Łaska i pokój.
Edytowane przez adullam dnia 23.08.2013 20:28:11
Autor RE: Analogie.
Poganin
Użytkownik

Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 15.04.2014 18:33:05
adullam napisał/a:
Katolik ma wysoce tolerancyjnego boga, nie wymaga on od swego wyznawcy, wiedzy, mądrości, znajomości religioznawstwa, religiologii, filozofii,
( zachodnie, wschodniej z całymi jej pod dziedzinami) , wysokiego IQ, psychologii bo i tak da mu żywot wieczny, wystarczy aby w niego wierzył , był mizerny lub nie.

Każdy kto tak twierdzi jest TWOIM WROGIEM, bez znaczenia czy mówi to świadomie czy też bez wyraźnej świadomości. W najlepszym wypadku jest głupcem, ale absolutnie nie zwalnia go to od odpowiedzialności za to że chce ludzi uwsteczniać , czynić miernymi, mizernymi, gdy powinien ludzi czynić konstruktywniejszymi, samodzielnymi, estetycznymi, mądrzejszymi, oświeconymi. Problem tylko jest jeden. Bóg to farsa wyimaginowana przez teologie fundamentalną, czyli dla chrześcijan, którzy jej nie znają.

Adullam, nie jest pewny na 100% ale mam przeczucie ze jesteś nauczycielem religioznawstwa, jeśli tak, to jest lekarzem, który leczy człowieka od choroby, którą jest religia.
I dlatego tak dokładnie piszesz, jak lekarz, aby wyleczyć pacjenta od choroby lekarz musi zrobisz następujące czynności: badania stanu zdrowia, rozpoznawanie choroby i zapobiegania jej, leczenie i rehabilitacje chorego, udzielania porad lekarskich, a także wydawania opinii i orzeczeń lekarskich, w zakresie swojej specjalizacji.
To ja nie dziwię tobie, że religia dla ciebie to rozrywka i jak to mówi się ze masz to wszystko w małym palcu. smiley

Nie wpadłbym nigdy na to, aby porównać Boga do Farsy, czytałem definicje Farsy, pasuje jak ulał, wierni występują jak w komedii na haju, a kapłani jako widzowie z tego śmieją się, bo mogli być na ich miejscu.
Współczuje nim wszystkim ze człowiek musi tak poniżać.
Edytowane przez Poganin dnia 23.04.2014 22:35:31
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 15.05.2014 08:52:55
Nie jestem nauczycielem religioznawstwa. Wiedzę zdobywam głównie dla siebie, to znaczy dużo czytam, a jeżeli zdecyduję iż jest coś naprawdę godnego uwagi, wartościowego, wiarogodnego, to w celach dydaktycznych, przekazuję wiedze dalej.
np.

https://www.youtube.com/watch?v=8HEwEof-c7s

NIE CHODZI O FILM, CZYTAJ KOMENTARZE DO FILMÓW
- KAŻDA CZĘŚĆ TO ODRĘBNA KWESTIA.

Łaska i pokój.
zbych
Użytkownik

Miejscowość: Wejherowo
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 19.05.2014 20:57:05
adullam napisał/a:
Nie jestem nauczycielem religioznawstwa. Wiedzę zdobywam głównie dla siebie, to znaczy dużo czytam, a jeżeli zdecyduję iż jest coś naprawdę godnego uwagi, wartościowego, wiarogodnego, to w celach dydaktycznych, przekazuję wiedze dalej.

Wiedza zawsze była bezstronna i potrzebna. Ta obiektywna , historyczna wiedza.
A kto boi się wiedzy , lub tego że inni poznają, kto chciałby ja ukryć , ten sam siebie kompromituje lub organizacje , której służy.
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Poganin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Poganin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

adullam

Nic z tych rzeczy...Partonem tej strony jest FRONTOZAURUS (frontosa moba) , kiedyś kobieta , a że miałą dużo pożądania , stała się piękną rybcią...o długich płetwach... O!

zbych

Krzyż to symbol zbrodni, wynikającego z barbarzyństwa rzymian! Noszenie wisielców, podobizny ludzi ukrzyżowanych, przedmiotów wykonania tortur lub śmierci kwalifikuje się wizytą do psychiatry!!!

ojciec

Krzyż jest symbolem męki Pańskiej naszego zbawcy. Stąd kontemplacja chrześcijańska, modlitwa z rozważaniem.

Poganin

Ryba jest symbolem chrześcijańskim a krzyż ?

Archiwum
Copyright © 2006