Religie , ezoteryka i egzoteryka.

Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE

Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Nasze ciało ?
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Droga idioty
Pytania i szukanie o...
O seksie
Konkordat - co oznacza?
CZY KOŚCIÓŁ KATOLICK...
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Wolnośc . [11]
Wątek apokryfów c... [11]
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1286
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    

Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Katolicyzm -Chrześcijaństwo
Autor Augustyn - święty czy psychiczny?
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 16.12.2013 09:30:27
Aby odpowiedzieć szczerze, zgodnie z prawdą na to pytanie , aby w ogóle poznać chrześcijaństwo, należy zdać sobie sprawę z ideałów słowa "święty".
Zebrałem trochę obiektywnych materiałów na temat naszego "ŚWIĘTEGO" są bardzo wymowne i powinien je znać każdy chrześcijanin, który uznaje go jako autorytet. Analogiczne konsekwencje które autoryzował , a które stały się synonimem pseudo moralności chrześcijańskiej.

Augustyn najpierw, jak sam przyznaje rroztrwonił siłę na nierząd i prostytucję", później zwyczajnie odprawił kochankę , zaręczył się z osobą niepełnoletnią i jednocześnie wziął sobie nową metresę. Augustyn cały okres między osiemnastym a trzydziestym pierwszym rokiem życia spędził w konkubinatach; miał nawet syna, Adeodatusa, które to imię znaczy: dar Boży! Później stanowczo odżegnywał się od rswędzenia żądzy" by zostać osławionym chwalcą dziewictwa. Pasuje na księdza ( cnotliwe propagandy katolickiej) jak leciwa kobieta na zabawie dyskotekowej. Augustyn uważał kobietę za narzędzie Szatana.
rKobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie.r1;
- To są słowa przypisywane jednemu z najznakomitszych ojców Kościoła?!
Tracił dystans nie tylko w kwestii, kobiety, płci, dziewictwa, boga np;
"Boże, daj mi siłę, abym mógł zro¬bić wszys¬tko, cze¬go ode mnie żądasz. A po¬tem żądaj ode mnie, cze¬go chcesz."
"Gdzie Bóg jest na pier¬wszym miej¬scu, tam wszys¬tko jest na swoim miejscu."
"Im bar¬dziej wątpiłem w Bo¬ga, tym bar¬dziej opie¬sza¬le Go szukałem. "
Jedną z osławionych histerii Augustyna był grzech, dzięki czemu zapoczątkował on początek chrześcijańskiego ropętania grzechemr1;, także dosłownie. O czym zaraz, zarazr30;
Chrześcijańska doktryna grzechu już w III stuleciu stawia na czele listy obżarstwo wraz z opilstwem i nierząd, a wreszcie przychodzi Augustyn i poddaje obrzydliwość płciową teologicznej systematyzacji. Augustyn, wedle Theodora Heussa rnajgłębsze i najczyściejsze źródło", z którego rczerpie" światopogląd katolicki; Augustyn, który nie tylko był
miłośnikiem kobiet, lecz być może również nie stronił od mężczyzn; Augustyn, który (jak powszechnie wiadomo) nie radził sobie z własnymi problemami seksualnymi i zawieszony
między używaniem a frustracją, nie mógł sobie znaleźć spokojnego miejsca; który potrafił się modlić : rDAJ MI CZYSTOŚĆr30;..ALE NIE ZARAZ !" ( Jak nawrócenie Konstantynar30smiley
;Myślę że trudno znaleźć większych hipokrytów, gdyż Augustyn był człowiekiem pobożnym, gdy już naużywał się do syta, gdy już jego słabość do kobiet zamieniła się, jak u wielu starzejących się mężczyzn, we własne przeciwieństwo i gdy do tego wszystkiego zaczął mu się dawać we znaki problemy zdrowotne, szczególnie uciążliwe u retora r11;płuca.
Ten Augustyn stworzył klasyczną patrystyczną doktrynę grzechu, szczególnie zaciekle zwalczając teologiczną konkupiscencję . Tym samym w decydujący sposób wpłynął na moralność chrześcijańską i losy milionów ludzi Zachodu, pełnych seksualnych zahamowań, fobii, lęków. Fanatyzm tegoż Augustyna wyrażał się jedynie miłością do Boga, miłość inna niż do Boga jest w gruncie rzeczy sprawą diabła. rIstnieją dwa rodzaje miłości r11; jak twierdził : jedna jest święta, druga nie święta." rGdy miłość rośnie, maleje pożądanie." rTo, co żywi miłość , osłabia pożądanie zmysłów; od czego owo ginie, tamtej daje doskonałość"

Biskupa Hippony głęboko teraz obrażały i szokowały takie sprawy jak stosunek płciowy i orgazm, którymi sam się ( rzecz jasna) rozkoszował w dniach, gdy był mocniejszy w lędzwiach. Teraz, gdy ubolewał już nawet z tak błahego powodu,
że to czy owo mu smakuje, rozkosze tego rodzaju zdały mu się czymś
diabelskim, rokropnym", rpiekielnym", rpalącą opuchliną", rprzerażającym
żarem", rchorobą", robłędem", rzgnilizną", rwstrętnym błotem", rwstrętną
ropą itd.
Ale dopiero Augustyn, który nie ochrzczonym dzieciom groził wiecznymi
karami piekła i w grzechu Adama widział wielokrotne przestępstwo, jest właściwym twórcą dogmatu o grzechu pierworodnym

choć rangą dogmatu wiary twierdzenie Augustyna zyskało dopiero w XVI w. Będąc pod wpływem Pawłowej nienawiści do spraw seksualnych i manichejskiej koncepcji złej natury ludzkiej, dziedziczonej z pokolenia na pokolenie, Augustyn, całkowicie zatruty tłumionym pożądaniem, niezdolny do swobodnego myślenia o rzeczach naturalnych, uznał w końcu całą
ludzkość za rzepsutą gromadę " (massa perditionis), rprzeklętą masę " (massa damnata), przy czym tak wiązał grzech pierworodny z konkupiscencją , iż potem oba te pojęcia stały się u niego właściwie tożsame; przecież owo zło jest dziedziczone właśnie poprzez akt płodzenia!

Stosunek do opozycji!

Hieronim i Augustyn replikowali z dużym trudem, zarzucając swym przeciwnikom, jak zwykle w takich razach,( ma to miejsce) głoszenie herezji. By nadać większą skuteczność swym argumentom, zaapelowali do państwa, które wkrótce nakazało wychłostać Jowiniana batem zakończonym ołowianymi kulkami i wraz z jego zwolennikami zesłać na jedną z wysp dalmatyńskich. Następnie, z poduszczenia Augustyna, Pelagiusz został wyklęty, najpierw w Kartaginie, później w Rzymie, wreszcie przez sobór w Efezie w 431 r. r12; choć to Augustyn
głosił nowe wówczas poglądy, Pelagiusz zaś reprezentował tradycję! ( Nie herezję),

Łaska i pokój.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Augustyn - święty czy psychiczny?
Poganin
Użytkownik

Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 29.12.2013 21:14:34
Święty Augustyn jak z wielu innych świętych, nabroiło i zabawiło się, aby to zatuszować, że to mało ważne, to usprawiedliwiają tym, że coś dali dla kościoła i wiary, tak powstaje święty. Ten nacieszył życiem seksualnym, w końcu stwórca grzechu w sprawie seksualnym i jest świętym.
Powiadają, w kościele są też ludzie grzeszni, ale zawsze jest kościół święty.

Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze. św. Augustyn
smiley To zdanie można przewrócić do góry nogami.
Zdobądź sobie wiernych. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć władze za złudzenie.

adullam napisał/a:
"Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu."

Takim hasłem pasterze zawsze prowadzić będą owce, nawet jeśli będą ciągłe błądzić, a błędy usprawiedliwią tym, że bóg jest najważniejszy, a więc wmawiają ze pasterze są zawsze potrzebni dla owiec i kółko zamyka się. To taka zabawa kota z myszkami.smiley

Edytowane przez Poganin dnia 12.01.2014 13:09:07
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 21.01.2014 21:08:47
Poganin napisał/a:
Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze. św. Augustyn
smiley To zdanie można przewrócić do góry nogami.
Zdobądź sobie wiernych. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć władze za złudzenie.

Z tym psiakiem ( ateoślakiem) jest trochę racji. U nas rodziny pies uważany jest jako niemal członek rodziny, przyjaciel, nikomu nie przyjdzie do głowy żeby go skonsumować.

Teraz chodzi jedynie o to że , ta sama zasada dotyczy także innych zwierząt, na różnych szerokościach geograficznych.
Nie chcąc być stronniczy, Augustynowi z Hippony, należy się pewne wyrazy uznania.
W niektórych rzeczach na pewno musiał mieć interesujące poglądy , które są obiektywne. W innych recydywa fanatyzmu...

Łaska i pokój.
zbych
Użytkownik

Miejscowość: Wejherowo
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 25.01.2014 13:43:41
Czytałem. Bardzo dobre.
Augustyn nr 1 w spółkowaniu i używaniu życia. Później nr 1 jako chwalca dziewictwa.
Wiele kobiet zawdzięcza swą deflorację Augustynowi, choć z pamiętników wynika że był biseksualny. Więc co wychwala?
Poganin
Użytkownik

Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 15.04.2014 11:07:01
Św. Augustyn- Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.

adullam napisał/a:

Z tym psiakiem ( ateoślakiem) jest trochę racji. U nas rodziny pies uważany jest jako niemal członek rodziny, przyjaciel, nikomu nie przyjdzie do głowy żeby go skonsumować.
Teraz chodzi jedynie o to że , ta sama zasada dotyczy także innych zwierząt, na różnych szerokościach geograficznych.
Nie chcąc być stronniczy, Augustynowi z Hippony, należy się pewne wyrazy uznania.
W niektórych rzeczach na pewno musiał mieć interesujące poglądy , które są obiektywne. W innych recydywa fanatyzmu...

A nawet więcej ma racji, bo ludzie kupują pieski, nawet dużo płacą z hodowli, a one odwzajemniają swoją miłością, tak jak mężczyzna ma dużo kasy, to kobieta na siłę kocha go. O tym św. Augustyn pisze, ze to jest takie sztuczne.
Pieski dają ludziom dużo miłości, nawet jeśli dostaną je za darmo, tak samo niektóre kobiety nie myślą o pieniądzach od mężczyzn, a też dają z siebie wszystko. To prawdziwe miłość, myślę tego pragnął. św. Augustyn.

Pamiętaj, Poganie jedli psy na tych ziemiach, było to coś normalnego jak inne zwierzę, nie wiadomo co było gdyby zapanował głód z powodu wojny, przypuszczam ze ludzie widzieli w psach chodzące puszki konserw. smiley
A to ciekawe, świnie są mądrzejsze od psów, nie ma głodu i wojny, a zjadamy je i robimy puszki konserw, a nawet gdzieś jest głód, to i tak jest nadmiar tego mięsa nie wykorzystanego. Szkoda mi świń, chociaż rzadko kupie moją ulubioną salami węgierską, to dałbym bez niej żyć, aby nie zabijać świń, wtedy mogły być traktowane jak psy. Więcej było radości i mniej cierpień, nie tylko u świń, ale też u ludzi. Powinni zrobić zakaż reklamowania mięsa i wędlin, bo tu chodzi tylko o zysk producentów, a nie o konsumpcje, przynajmniej to mogli zrobić na zwierząt, aby ludzie mniej jedli tego.

Św.Augustyn- "Prawda to jest to co jest"
Jaki mądry cytat prawda.
Edytowane przez Poganin dnia 23.04.2014 23:03:38
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Poganin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Poganin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

adullam

Nic z tych rzeczy...Partonem tej strony jest FRONTOZAURUS (frontosa moba) , kiedyś kobieta , a że miałą dużo pożądania , stała się piękną rybcią...o długich płetwach... O!

zbych

Krzyż to symbol zbrodni, wynikającego z barbarzyństwa rzymian! Noszenie wisielców, podobizny ludzi ukrzyżowanych, przedmiotów wykonania tortur lub śmierci kwalifikuje się wizytą do psychiatry!!!

ojciec

Krzyż jest symbolem męki Pańskiej naszego zbawcy. Stąd kontemplacja chrześcijańska, modlitwa z rozważaniem.

Poganin

Ryba jest symbolem chrześcijańskim a krzyż ?

Archiwum
Copyright © 2006