Religie , ezoteryka i egzoteryka.
 
 
Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE
 
 
Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Szkocka filozofia
KWESTIE PRIORYTETÓW
Sprawiedliwa wojna
Prawa nauralne vs pr...
Prawa człowieka
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Pytania i szukani... [11]
Wolnośc . [11]
Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1676
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    
 
Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Religie zachodnie
Autor Zdrada i zemsta- karo kari (Islam)
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 04.07.2013 14:37:57
W końcu udało mnie się znaleźć wiarygodne informację na temat zdrady małżeńskiej w Islamie oraz ewentualnej zemsty mężczyzn;

Islam dopuszcza seks wyłącznie w małżeństwie. Za współżycie przed ślubem zgodnie z Koranem należy się setka batów, ale tylko jeśli cudzołóstwo potwierdzi czterech naocznych świadków. Z kolei małżeńska zdrada według muzułmańskiego prawa karana jest śmiercią przez ukamienowanie, mimo że w Koranie nie ma o tym ani słowa!
Wymieniają je hadisy.
-Na ich podstawie muzułmańscy prawnicy OSĄDZILI, że chłosta to kara zbyt łagodna i zaostrzyli ją.

(Hadisy- tworzą sunnę (Tradycję) r11; najważniejsze po Koranie źródło muzułmańskiego prawa szariatu.
Początkowo były one przekazywane ustnie poprzez łańcuch przekazicieli. Według tradycyjnego poglądu uczonych muzułmańskich przyczyniło się to do powstania wielu fałszywych hadisów, które miały wspierać interesy poszczególnych grup i w ok. 200 lat po śmierci proroka było ich już około 200 tys) -wiki

-Teraz wiadomo że Hadisy to nic innego jak nadinterpretacje Koranu, słów Mahometa, zmieniania prawa pod własne widzimisie - wypisz, wymaluj KRK.

Zatem KARO KARI - ZABÓJSTWO HONOROWE - to PRAWO Z TRADYCJI - NIE SZARIATU, NIE MA UZASADNIENIA W KORANIE.

Karo kari- Zabójstwo honorowe - zabójstwo popełnione przez rodzinę, motywowane chęcią "zmycia hańby" spowodowanej uznawanym za rzekomo niewłaściwe zachowanie jej członka. Czasami do zabójstwa wystarczy samo podejrzenie, że doszło do takiego zachowania. Ofiarami bywają w większości młode kobiety, najczęściej żyjące w społecznościach bądź kulturach, w których reputacja kobiety (żony, córki) stanowi o reputacji rodziny. Zabójstwo "w obronie honoru rodziny" popełniane jest przez męskich członków rodziny, tj. ojców, braci, wujów, kuzynów. United Nations Population Fund (UNFPA) szacuje liczbę takich wypadków na świecie na około 5000 rocznie (gdy ofiarami są kobiety) jednakże organizacje kobiece uważają, że liczba zabójstw honorowych jest znacznie wyższa.

1 W Pakistanie honorowe zabójstwa kobiet nazywane są karo-kari. Gulshan Bibi niesłusznie oskarżonej o cudzołóstwo, przez przeciwnika jej ojca, cudem udało się uniknąć śmierci. - W przypadku karo-kari nie liczą się fakty, a podejrzenia. Nawet jeśli jesteś niewinna musisz mieć świadomość, że możesz zostać zabita. Czasem wystarczy, że kobieta uśmiechnie się do obcego mężczyzny - opowiada Gulshan. Na porządku dziennym są również gwałty na kobietach, często zbiorowe. Mimo wysiłków organizacji walczących o prawa człowieka, przemoc wobec kobiet pozostaje w Pakistanie poważnym problemem.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1016499,title,Gwalty-i-zabojstwa-sa-tam-na-porzadku-dziennym-film,wid,13207674,wiadomosc.html

2 Inny dokument , który wczoraj oglądałem dotyczy polki , która wyszła za mąż za pakistańczyka. Gdy od niego uciekła, chciała sobie na nowo ułożyć życie, dokonał tzw. zabójstwa honorowego. Bardzo przykry dokument, on wiele wyjaśnia.

Więcej;
http://www.youtube.com/watch?v=CkhoIFMmC-o


Koran nakazuje prawnokarne ściganie sześciu tylko deliktów, chociaż potępia wiele jeszcze innych niewłaściwych zachowań - od gier hazardowych poprzez spożywanie wieprzowiny aż po apostazję, grożąc za nie konsekwencjami w życiu ostatecznym. Sześć wspomnianych czynów to

1. mord (qatl) (2)

2. rozbój na drodze publicznej (qat al-tariq) (3)

3. zdrada stanu (4)

4. fałszywe oskarżenie o zdradę małżeńską (qazf) (5)

5. zdrada małżeńska popełniana przez ludzi o nieposzlakowanej reputacji (zina) (6)

6. kradzież strzeżonego wartościowego przedmiotu (sariqa) (7)

Pierwsze trzy przestępstwa zagrożone są karą śmierci; w piątym z wymienionych przypadków w określonych okolicznościach również uważana jest ona, wedle tradycyjnej nauki prawa, za dopuszczalną (i wykonywana poprzez ukamienowanie). Kradzież karze się amputacją dłoni, najpierw prawej.


Zapodaję małą genezę dotyczącą zdrady małżeńskiej według prawa Koranu;

W odniesieniu do procedury ukarania zdrady małżeńskiej Koran stawia niemal niemożliwe do zrealizowania wymagania:

Zdradę małżeńską poświadczyć może jedynie czterech naocznych świadków płci męskiej, cieszących się nieposzlakowaną reputacją, przy czym każdy z nich naraża się na możliwość kary chłostą jeśli nie śmierci o ile świadectwo któregokolwiek z nich okaże się fałszywe. (8)

Oczywiste jest, że takie warunki natury formalnej w połączeniu z grożącym ryzykiem sprawiają, iż oskarżenia o zdradę małżeńską są rzadkością. Dochodzi do tego jeszcze i to, że nawet przyznanie się oskarżonych nie jest w zupełności wystarczające; sędzia obowiązany jest wręcz podjąć próbę skłonienia ich do odwołania takiego zeznania. Zanim więc księżniczka skazana zostanie za zdradę małżeńską - do takiego publicznego skazania doszło w mieście Dżedda u schyłku lat 80-tych, dana para musi niemalże prowokacyjnie dążyć do znieważenia islamskiego porządku społecznego i do skazania, a mianowicie lekkomyślnie odbyć na pół publiczny stosunek seksualny. Jak przypis do takiej sytuacji brzmi ten werset Koranu:

"Zaprawdę, tych, którzy pragną,

aby bezeceństwo rozpowszechniło się

wśród wierzących

- czeka kara bolesna

w życiu na tym świecie i w życiu ostatecznym." (24:19)

W tym kontekście stwierdzić wolno, że kamienowanie cudzołożników z całą pewnością nie jest niczym szczególnie charakterystycznym dla świata islamskiego.

W oparciu o zarysowaną poniżej ewolucję koncepcji prawnokarnych z całą pewnością powiedzieć można, że sytuacja taka nie zmieni się również w przyszłości:

Jak wynika z przytoczonych w przypisach wersetów Koranu, za cudzołóstwo i za fałszywe oskarżenie o zdradę małżeńską nie przewidział on kary śmierci, lecz bicie kijem.Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Zdrada i zemsta- karo kari (Islam)
Tomasz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 32
Data rejestracji: 20.08.11
Dodane dnia 05.07.2013 15:41:23
Zgadza się. Koran tego nie nakazuje, ale że z czasem prawo się zmieniało , w tym wypadku zaostrzało , tego nie da się uniknąć.

Kara kradzieży ;


- Co się tyczy "odrąbywania rąk", to 38 werset 5 sury brzmi jak następuje:
"Złodziejowi i złodziejce
obcinajcie ręce
w zapłatę za to, co oni popełnili.
To jest przykładna kara od Boga (...)"
Brzmi to tak jednoznacznie, że podróżujący do krajów arabskich muszą się dziwić, nie znajdując ani jednego grzesznika, który swoje przestępstwo przypłaciłby utratą prawej ręki. W kontekście islamskiej interpretacji tego prawnokarnego uregulowania nie jest to jednak w żadnym stopniu zadziwiające, chociaż złodzieje istnieją na całym świecie; albowiem również i pod tym względem pomiędzy porządkiem prawnym a rzeczywistością powstała rozbieżność.
Po pierwsze za kradzież w rozumieniu Koranu uważane jest jedynie zabranie dobrze schowanej rzeczy, przy czym w ogóle nie dotyczy to przedmiotów o znikomej wartości. Jeśli więc to "okazja uczyniła złodzieja", to nie jest on złodziejem. Zresztą już kalif Umar wydał generalny nakaz, aby w okresach nędzy odrzucać oskarżenia o kradzież. Z tego rozwinęła się obowiązująca doktryna, wedle której zasadniczo nie uznaje się kradzieży, o ile tylko istnieją podstawy do zarzucenia danemu panstwu niedostatecznej opieki i złych warunków gospodarczych i socjalnych. Muhammad Asad w swoim przypisie 48 do 5:38 poświęca tej problematyce całą stronę, kończąc kategorycznym stwierdzeniem:
"(Karę) stosować można jedynie w ramach w pełni sprawnego systemu socjalnego, i w żadnym innym wypadku."
Dla zrozumienia problematyki koranicznego zagrożenia karą ważna jest wszelako znajomość faktu, że uzupełnia ono konstrukcję islamskiego prawa rodzinnego i spadkowego. Ten związek polega na tym, że w konsekwencji takich uregulowań muzułmańskie kobiety chętnie przechowują cały swój majątek przy sobie w postaci biżuterii z metali szlachetnych (włącznie z podarunkiem, jaki otrzymują od męża po nocy poślubnej) - te kosztowności stanowią zabezpieczenie ich bytu na starość. Zwłaszcza, że prawo islamskie w przypadku rozwodu nie zna żadnych zobowiązań alimentacyjnych ze strony męża. Tym samym kradzież utrudnia systemowi islamskiemu zabezpieczenie podstaw egzystencji osób starszych, szczególnie w środowisku nomadów i chłopów.
Kradzież stanowi poza tym zamach na jeden z najważniejszych filarów islamskiego systemu gospodarczego i społecznego - a mianowicie na chronioną przez Koran instytucję własności prywatnej.
Pozostaje jeszcze pytanie, czy amputacja ręki - której działanie odstraszające jest z całą pewnością ogromne, o czym świadczy bezpieczeństwo prawne w Arabii Saudyjskiej - jest karą nieludzką, ponieważ polega na okaleczeniu. W każdym bądź razie z perspektywy islamskiej kary pozbawienia wolności (które nie mają podstaw w Koranie), a szczególnie dożywotnie uwięzienie oraz wykluczenie osób skazanych przez prawo ze społeczeństwa i rodziny, wcale nie są bardziej humanitarne. Poza tym muzułmanie w dalszym ciągu wychodzą z założenia, że przykazania boskie - nawet jeśli przekraczają ludzką możliwość pojmowania - pozostają przykazaniami, a nie tylko "zaleceniami".


Więcej ;
http://www.ipdirect.home.pl/kmp/publication/Islam_jako_alternatywa/20%20Islam%20jako%20alternatywa%20-%20Prawo%20karne%20albo%20ukamieniowana%20ksiezniczka.htm

Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Etyka widzę, że jeszcze bardziej pokomplikowana niż filozofia.

adullam

Zaczął się Anno Domini 2018, ale do końca świata daleko!

Pomorzanin

o chyba deszcz nie pada równo, to tak jak z drzewami, mówi się ze są okrągłe.

adullam

a czas leci i leci pada sobie deszczyk pada sobie równo..

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Pomorzanin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Pomorzanin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

Archiwum
Copyright © 2006
 
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Original Theme by: FI Theme // Designed4PHP-Fusion by: 321573 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie