Religie , ezoteryka i egzoteryka.
 
 
Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE
 
 
Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Szkocka filozofia
KWESTIE PRIORYTETÓW
Sprawiedliwa wojna
Prawa nauralne vs pr...
Prawa człowieka
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Pytania i szukani... [11]
Wolnośc . [11]
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1676
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    
 
Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Religie zachodnie
Autor Małżeństwo dla przyjemności-Islam
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 20.07.2013 14:04:10
Powrót małżeństw czasowych w islamie

W najbardziej konserwatywnych krajach świata ludzie pobierają się na godzinę, dzień, na tydzień. Wszystko w majestacie muzułmańskiego prawa.

'Młody lekarz, dobrze zarabiający, szuka partnerki do małżeństwa czasowego, do odwiedzania dwa razy w tygodniu. Wynagrodzenie - tysiąc dirhamów miesięcznie' - to typowe ogłoszenie z saudyjskiej gazety. Jak grzyby po deszczu w całym świecie islamu powstają serwisy łączące ludzi szukających partnera do małżeństwa na chwilę.

Są dwa rodzaje takich związków - szyickie muta dla przyjemności i sunnickie misjar na czas podróży. Chociaż uczeni i teologowie zażarcie dyskutują, która forma jest lepsza, to generalnie chodzi o to samo - dwoje ludzi pobiera się na pewien, wcześniej określony czas.

Sam ślub niewiele się różni od tradycyjnego i odbywa się przy świadkach z udziałem urzędnika muzułmańskiego sądu. Po ślubie małżonkowie są postrzegani jako pełnoprawni mąż i żona, po zakończeniu małżeństwa kobieta musi - jak po zwykłym rozwodzie - poczekać 45 dni, zanim wyjdzie za mąż kolejny raz.

I na tym kończą się podobieństwa. Związek czasowy jest tajny - zwykle nie wiedzą o nim rodziny państwa młodych, a już na pewno pierwsza żona pana młodego. Chociaż może zostać zawarty na dowolny czas - godzinę, miesiąc, a nawet 99 lat, nie może być automatycznie przedłużony. Małżonkowie muszą się rozwieść i podpisać nowy kontrakt, w którym jeszcze raz ustalają warunki i wysokość wynagrodzenia dla żony. Bo zamiast zapewniać żonie dom i utrzymanie, w małżeństwie czasowym mąż płaci jej - regularnie (jeśli małżeństwo trwa dłużej) lub jednorazowo (w przypadku związków kilkugodzinnych).

14 wieków tradycji

W kwietniu 2006 r. Światowa Liga Muzułmańska wydała fatwę, w której sankcjonuje istniejący stan rzeczy i zezwala na związki, w których kobieta 'zrzeka się domu i utrzymania i zgadza się, żeby mężczyzna przychodził do niej, kiedy tylko zechce, w dzień i w nocy'.

Zwolennicy małżeństw dla przyjemności przekonują, że były one praktykowane już w początkach islamu, kiedy Arabowie zajęci podbijaniem świata spędzali dużo czasu poza domem. Niektórzy uczeni twierdzą nawet, że korzystał z nich sam prorok Mahomet. Pierwszy boom na takie związki zakończył drugi kalif Umar, który bezwzględnie zakazał ich jako cudzołóstwa. Do sunnickiego islamu wróciły dopiero w XIX w. w Egipcie, gdzie w 1999 r. zostały ostatecznie zalegalizowane przez sunnickiego imama szejka Tantawiego.

Jednak dla szyitów zawsze były legalne. Wielki ajatollah Ali as Sistani na swojej stronie internetowej pisze, że kobieta w takim związku 'nie ma prawa wymagać od męża opieki ani wsparcia finansowego, nawet jeśli jest w ciąży'.

Nawet w szyickim Iranie małżeństwa dla przyjemności budzą jednak kontrowersje. Dyskusję wywołał tam pomysł duchownych rozwiązania problemu prostytucji ulicznej. Prostytutki powinno się według nich umieszczać w specjalnych domach czystości, gdzie klienci będą mogli żenić się z nimi na kilka godzin.

Według duchownych ten pomysł wypleni społeczne zepsucie, obrońcy praw kobiet są oczywiście oburzeni. Szyicka prawniczka Salama al Chafadzi wzrost liczby małżeństw dla przyjemności nazywa bardzo niezdrowym zjawiskiem. - Prawda jest taka, że nawet kobieta, która godzi się na takie małżeństwo, potem tego żałuje - przekonuje.

Takie związki kwitną też od upadku sunnity Saddama w Iraku. Szyiccy klerycy z Nadżafu, Karbali i Bagdadu tłumaczą, że udzielają takich ślubów wdowom, rozwódkom oraz pannom, ale tylko tym, które mają pozwolenie ojca.

Czasy, kiedy na takie małżeństwa pozwalali tylko szyici, dawno minęły. Od lat zawiera się je nawet w ultrakonserwatywnej sunnickiej Arabii Saudyjskiej. W telewizji al Dżazira saudyjski szejk Jusuf al Kardawi tłumaczy, że takie małżeństwo spełnia wszystkie warunki muzułmańskiego związku, a za wzrost ich liczby wini media, które z poligamii zrobiły zbrodnię.

- Nic dziwnego, że mężczyźni coraz częściej zawierają tajne czasowe małżeństwa, to wszystko po to, żeby nie martwić poprzednich żon- tłumaczy.

Szczegóły;

http://bezdroza.pl/ciekawostki,Powrot_malzenstw_czasowych_w_islamie,1932.html


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Małżeństwo dla przyjemności-Islam
Tomasz
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 32
Data rejestracji: 20.08.11
Dodane dnia 21.07.2013 15:07:35
Tradycja tradycją, a szariat szariatem. Ponoć się nasila w ostatnich czasach tendencja do prostytucji w islamie, przez związki krótkotrwałe.
Dobra religia, fakt, ale pod warunkiem jak się jest mężczyzną.smiley
Edytowane przez Tomasz dnia 21.07.2013 15:08:36
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Małżeństwo dla przyjemności-Islam
zbych
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 198
Miejscowość: Wejherowo
Data rejestracji: 13.10.10
Dodane dnia 21.07.2013 15:12:19
Tomasz napisał/a:
Tradycja tradycją, a szariat szariatem. Ponoć się nasila w ostatnich czasach tendencja do prostytucji w islamie, przez związki krótkotrwałe.
Dobra religia, fakt, ale pod warunkiem jak się jest mężczyzną.smiley


Och, a jak ty to sobie wyobrażasz?
W systemach patriarchalnych bogowie mieli by się objawiać kobietom?
Religie wymyślają mężczyźni, a kobiety degradują na wszystkich płaszczyznach jej żywota. W tym głownie ograniczają dostęp do posług religijnych, czy piastowania urzędów kapłańskich.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Małżeństwo dla przyjemności-Islam
Pomorzanin
Użytkownik

Avatar Użytkownika

Postów: 128
Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 21.08.2013 12:28:48
Z tego wynika pierwszy boom na takie związki zakazał kalif Umar, tym samym przeciwstawił się co sam robił Mahomet, Kalif Umar udowadnia tym ze Mahomet cudzołożył.
Jeśli dziś oni wzorują co robił Mahomet, to tylko cudzołóstwo powinno być legalne.
Co zapamiętałem, czytając o nim kiedyś, to kochał wieloma kobietami i zawsze po stosunku brał prysznic, aby być czysty, ten prysznic po stosunku ciągle jest tradycją u Muzułmanów.

A ta tradycja, aby mężczyzna mógł mieć cztery kobiety, musiała być później narzucona z powodu ogromnego zabijania mężczyzn-wiernych-żołnierzy w wczasach podbojów ziem. Tak lała krew, aż mężczyzn zabrakło dla kobiet, dlatego u nich jest tak, ze mężczyzna może mieć cztery kobiety.Edytowane przez Pomorzanin dnia 21.08.2013 12:52:35
Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: Małżeństwo dla przyjemności-Islam
adullam
Super Administrator

Avatar Użytkownika

Postów: 976
Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 23.08.2013 20:12:17
Poganin napisał/a:
Co zapamiętałem, czytając o nim kiedyś, to kochał wieloma kobietami i zawsze po stosunku brał prysznic, aby być czysty, ten prysznic po stosunku ciągle jest tradycją u Muzułmanów.


Jestem na 99% pewien że islam zaadoptował ablucję , przez wzgląd na naśladownictwo -kreację tego faktu. To bardzo skomplikowany proces , kilka razy rytualna ablucja rąk, uszu, nóg, to takie infantylnie durne.
Symbol, który w islamie jest bardzo istotny, trzeba tez to uszanować, skoro dla nich jest to strefa sacrum...


Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:
 
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Etyka widzę, że jeszcze bardziej pokomplikowana niż filozofia.

adullam

Zaczął się Anno Domini 2018, ale do końca świata daleko!

Pomorzanin

o chyba deszcz nie pada równo, to tak jak z drzewami, mówi się ze są okrągłe.

adullam

a czas leci i leci pada sobie deszczyk pada sobie równo..

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Pomorzanin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Pomorzanin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

Archiwum
Copyright © 2006
 
 
Powered by PHP-Fusion © 2003-2006 Original Theme by: FI Theme // Designed4PHP-Fusion by: 434803 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie