Religie , ezoteryka i egzoteryka.

Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE

Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Nasze ciało ?
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Droga idioty
Pytania i szukanie o...
O seksie
Konkordat - co oznacza?
CZY KOŚCIÓŁ KATOLICK...
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Wolnośc . [11]
Wątek apokryfów c... [11]
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1286
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    

Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Filozofia
Autor NASZE CIAŁO
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 25.02.2013 14:23:18
Ludzkie ciało - NASZE CIAŁO?

Jako świecki humanista i obserwator matki natury czasem rozmyślam o analogiach , rozróżnieniach i zachowaniach wszystkich gatunkach istot odczuwających i ostatnio przyszło mnie do głowy takie pytanie ;
z czego się składa nasze ciało?

Człowiek poluje, wędkuje, czyli bardziej precyzyjnie zabija lub uśmierca zwierzęta, czasem się nad nimi również pastwi w wyrafinowany i brutalny sposób,ale wszystko to robi dla własnej przyjemności , rozrywki, rzadziej pokarmu. Jednak gdy jakieś dzikie zwierze ( krokodyl, tygrys, ) zapoluje na człowieka w wyniku czego człowiek ponosi śmierć, to od razu sensacja, szok, egzaltacje ignorantów telewizyjnych , którzy lubią swe egzaltacje , ponieważ w wieczornych wiadomościach czekają na właśnie tego typy informacje.
W rzeczywistości wszystkie gatunki społem się zjadają. Także ten sam gatunek
( kanibalizm) od zawsze się pożerał. Zwierzęta na ogół jedzą ludzi w postaci padliny, zostawiając kości dla bardziej przystosowanych i wyposażonych degustatorów kości. Rzadziej więc zwierzęta uśmiercają ludzi i prawie zawsze dla przetrwania, zaspokojenia głodu. Piszę prawie zawsze ponieważ jako orientalista widzę i rozumiem że wiele ataków jest przypadkowych, w wyniku pomyłki, obrony terytorium, lub obrony młodych. Chodzi mnie o to że atak tych zwierząt nie jest zawsze związany z zaspokojeniem głodu.

I tak każdy zjada każdego, człowiek zjada zwierzęta, zwierzęta zjadają ludzi, człowiek zjada ryby, ryby zjadają ludzi ( bardzo sporadycznie) , człowiek zjada dzikie zwierzęta, a dzikie zwierzęta wcale nie tak rzadko zjadają ludzi, głównie gdy pewne lokalne małe wioski sąsiadują lub znajdują się na terytorium dzikich zwierząt. Człowiek zjada człowieka, proporcjonalnie więcej do regresu chronologii czasowej. Zwierzęta zjadają inne zwierzęta , także własnego gatunku, a nie zawsze z powodu zaspokojenia głodu, czasem z powodu doboru naturalnego, bo właśnie wtedy lew zagryza młode z obcego miotu, aby zapewnić dynastie własnego miotu, oraz jego jako przywódcy stada ( najsilniejsze geny).

Pojawia się konstatacja ; z czego tak na prawdę składa się nasze ciało?
Nie mam wątpliwości że nasze ciała ( za wyjątkiem wegetarianin) składają się z pomieszania mięśni, mięsa pochodzenia zwierzęcego w ciele ludzkim.
Jarosze jedzą ryby,często ta dieta (mięso rybie) jest ich konstytutywnym składnikiem , więc precyzyjnie przez pewien okres życia skonsumowane mięso rybie jest ilościowo dużo większe niż właściwa ( teraźniejsza) masa samego ciała. Dlaczego o tym piszę? Wyjaśnienie nie jest łatwe, jest skomplikowane, ponieważ wydaje mnie się takie niebotyczne ilości co prawda nie wpływają na same funkcje umysłowe, tak bezpośrednio jak produkty psychoaktywne (alkohol, narkotyki, zioła, grzyby etc ),
ale są składnikami , które nasze organy wewnętrzne przetwarzają. Wypełniając nasze ciała materialnie , dostają się pewne substancję (niematerialne) które towarzyszyły np emocjom, śmierci zabijanych zwierząt
dając nam energię , siłę z mięsa więc niematerialne skutki przyjmowania materialnego mięsa zwierzęcego. Energie i siłę wymieniam jako pożądane skutki niematerialne, ale czy z przyjęciem ich nie powstają czasem jakieś niematerialne negatywne sutki?
Mam taką myśl ; ostatni czas dla zabijanego zwierzęcia
( przepełniony rozpaczą, żalem, cierpieniem, śmiertelnym bólem pragnieniem istnienia- choćby bez wyższych władz umysłowych -broniącym się przed nieuniknioną śmiercią ) jest w zasadzie pierwszym kontaktem w połączeniu z naszym żywym ciałem. To analogicznie jak obudzenie się ze snu, gdzie ostatni element marzeń sennych jest pierwszym kontaktem z bezpośrednim dźwiękiem , który nas np obudził. Być może kiedyś ktoś zacznie drążyć ten temat i dopiero coś udowodni z tego czego teraz nie dopowiem...

W ogniskach łańcucha pokarmowego często człowiek jest naczelnym
(na szczycie tego łańcucha) , jednak człowiek zjada innego człowieka również współcześnie. I tak dla przykładu Człowiek zjada lwa , lew zjada wilka , wilk zjada zająca, zając zjada mysz, mysz zjada pająka, pająk zjada muchę, mucha zjada płynne pokarmy , zooplankton.
( muchy tez zjadają produkty przemiany materii.)
Więc cóż z tych zwierząt , czy substancji nie występowało w naszym ciele?
Czy to nie dziwne, że ignorancji z taką pasją gloryfikujący (ludzkie) ciało zapominają o tym z czego ono się składa? A ja wymieniłem tylko elementy zewnętrzne, to znaczy przychodzące z zewnątrz jako "pokarm".

A co z wewnętrznymi nieczystościami , które znajduje się w naszym ciele? Ilość ich ogromna np; nerki, wątroba, jelita, smarki, łajno, mocz, żółć, flegma, ropa, krew , pot, tłuszcz, łzy, ślina, płyn z opłucnej, mięso, zęby (gnijące substancję które -siekają ) , szpik kostny, trzustka, śledziona, przepona etc.

A ja znam wielu ignorantów , którzy byli postrzegani jako mędrcy, guru, , którzy gloryfikowali ciało, sugerując się NIE TYM Z CZEGO RZECZYWIŚCIE ONO SIĘ SKŁADA, RACZEJ Z ZEWNĘTRZNEJ SZATY - PŁASZCZU
( SKÓRY, KTÓRA TO "UKRYWA" ).

Adul

Łaska i pokój.
Edytowane przez adullam dnia 25.02.2013 16:42:14
Wyślij Prywatną Wiadomość
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Poganin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Poganin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

adullam

Nic z tych rzeczy...Partonem tej strony jest FRONTOZAURUS (frontosa moba) , kiedyś kobieta , a że miałą dużo pożądania , stała się piękną rybcią...o długich płetwach... O!

zbych

Krzyż to symbol zbrodni, wynikającego z barbarzyństwa rzymian! Noszenie wisielców, podobizny ludzi ukrzyżowanych, przedmiotów wykonania tortur lub śmierci kwalifikuje się wizytą do psychiatry!!!

ojciec

Krzyż jest symbolem męki Pańskiej naszego zbawcy. Stąd kontemplacja chrześcijańska, modlitwa z rozważaniem.

Poganin

Ryba jest symbolem chrześcijańskim a krzyż ?

Archiwum
Copyright © 2006