Religie , ezoteryka i egzoteryka.

Strona Główna • *FORUM* • SUTTA PITAKA • FILMY RELIGIOZNAWCZE

Nawigacja
Strona Główna
*FORUM*
SUTTA PITAKA
FILMY RELIGIOZNAWCZE
REINKARNACJA
Traktowanie zwierząt
CIERPIENIE
PRZYPOWIEŚCI
Droga idioty
Po co oświecenie?
Śmierć - jedno prawo
Na Forum
Najnowsze Tematy
Szkocka filozofia
KWESTIE PRIORYTETÓW
Sprawiedliwa wojna
Prawa nauralne vs pr...
Prawa człowieka
Najciekawsze Tematy
Wątek przypowieśc... [43]
Masturbacja [14]
Człowiek a religia [13]
Pytania i szukani... [11]
Wolnośc . [11]
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 20
Nieaktywowany Użytkownik: 1676
Najnowszy Użytkownik: Anna36
    Zobacz Temat    

Religie , ezoteryka i egzoteryka. | | Psychologia-Ezoteryka
Autor To nie było dawno.
Pomorzanin
Użytkownik

Miejscowość: Gdańsk
Data rejestracji: 07.11.12
Dodane dnia 24.10.2017 16:39:24
Czas mówić.

W szkole nie uczy się dzieci się o bogach słowiańskich, nawet nie wiedzą, ze kiedyś Słowianie mieli inna wiarę, wierzenia pogańskie, dlaczego?
Mówi się ze historię piszą zwycięzcy, a tak jest do dzisiaj, a ona jest wpływem krzyża.

Jak to się stało, ze chrześcijanie są przy władzy, czy to osiągnęli dobrymi uczynkami, spokojnie z miłością, a może używając przemocy i gwałtu z nienawiścią?
Odpowiedział na to sam Św. Wojciech w Pradze, na największym targu niewolników w Europie- "Tylko nie kastrujcie Chrześcijan".

Jaki jest fundament państw.

Po krwawej rewolucji religijnej w Rzymie, Chrześcijaństwo jako państwowa religia łatwością opanowała zachodnią Europę, ale została zaskoczona przez przybywających z wschodu wielu milionów Słowian z swoim pogaństwem. Takie zderzenie cywilizacyjne dla Kościoła i Bizancjum było zagrożenie dla istnienia siebie, aby rozwiązać problem zlecało i współpracowało z nowymi przywódcami państw chrześcijańskich do zniszczenia pogaństwa z Słowian i z Słowiańszczyzny, do tego pomocny byli religijni Żydzi oraz nowa religia- Islam.
Najszybszym sposobem dla nich było wyłapanie, kastracja i sprzedaż oraz przymusowa uległość- chrzest, które stały podwaliną nowych państw.

Jak powstała Polska.

Piastowie byli doświadczeni organizacją i budową grodów oraz używane środki perswazji(podpalenia, grabieże, morderstwa), a to jest dowodem ze od kogoś to nauczyli, prawdopodobnie po upadku państwa wielkomorawskiego przebyli latach 20. w 10 wieku na ziemie dzisiejsze wielkopolski przy plemieniu Polan. Od początku ich fundamentem działalności było handel niewolnikami jako podstawa ekonomiczna małego agresywnego państwa, sprawne zarządzenie(budowa własne pozycji, drużyna, najemnicy, klienci polityczni) z silnym ośrodkiem Poznaniu rozszerzało z dekadami lat na nowe ziemie przyłączając do siebie np. zdobycie Wolina oznaczało transportowanie już droga morską niewolników do krajów arabskich, w zamian Piastowie otrzymywali pieniądze arabskie dirhemy. Znacząca rolę w handlu mają Żydzi przebywający w Gnieźnie, który doradzali Piastom oraz transportowali niewolników na szlakach pieszych np. szlaku transkontynentalnym były znane miasta znane jak Lubin(przecięcie szlaków bałtyckiego z Wolina i szlaku bursztynowego do Wenecji przez Pragę), Wrocław-Będzin-Kraków-Sandomierz-Przemyśl i do Bagdadu.
Nie wiadomo kiedy Piastowie przestali handlować żywym towarem, później znikają pieniądze dirhemy, a pojawiają nad odrą i wartą nowe pieniądze, monet niemieckie i czeskie.

Jak to wyglądało na świecie.

Na Państwie Frankijskim zatrzymała wędrówka Słowian i od tego miejsca w 7 wieku szedł już pierwszy szlak niewolników przez Wenecję i Genua do Egiptu, tam Chrześcijańscy Koptowie kastrowali(krwotoki zalewali bursztynem) dla muzułmańskich arabów z wyższych warstw, kastrowani mężczyźni służyli do pracy, armii czy do pałaców, a kobiety do haremów.
W Państwie Wielkomorawskim, miasto Praga miała największy targ w Europie, tam Żydzi z przekonań religijnych i materialnych kastrowali Słowian- Pogan, z stamtąd łączy wszystkie szlaki, szlak transkontynentalny na wschód szedł przez ziemie Piastów, Wołyń, Kijów, Krym (znany targów i kastracji), morze czarne i kaspijskie aż do Bagdadu(Islamski kalifat Abbasydów)
Bagdad to miejsce gdzie na ulicach wypełniał tłum jasnowłosych eunuchów i kobiet, gdzie Arabowie kupowali dla siebie, a płacono w srebrnymi dirhemami(Żydzi je topili tzw. placki srebrne względu religijnych, bo miały napisy skierowane do Allacha), za niewolnika jasną Słowiankę w Bagdadzie dawano 1 tys. dirhemów, a za mężczyznę 300, ale początkowa cena na ziemiach słowiańskich była 75 dirhemów.
Praga miała też szlak transkontynentalny na zachód, Magdeburg i Verdun były znany targów i kastracji, Lyon, Arles, Tortosa aż Andaluzja(Islamski kalifat Umajjadów) z stamtąd drogą morską do Afryki północnej i bliski wschód.
Frankowie i Fryzyjczycy założyli morski porty do handlu niewolnikami z kupcami żydowskimi z lądu, później biskupi przekupili Wikingów, aby kontynuowali handel i budowali osady nad morzami i rzekami, w końcu Wikingowie pozakładali chrześcijańskie państwa na Skandynawii. Morskie szlaki niewolników : Birce(Szwecja), Hedeby(Jutlandia), Lubeka, Meklemburg, Rostock, Wolin, Kołobrzeg, Truso i przez zatokę fińską, jezioro Ładoga, rzeka Wołga, Bułgar, ltilu(krzyżowanie szlaków jedwabny i saraceński, targ niewolników), morze kaspijskie i do Bagdadu. Transport szedł też do Bizancjum przez Nowogród Wielki, Kijów, Dniepr, morze czarne.
Ogromna ilość sprzedaży niewolnikami umarł z powodu rozpadów państwa Chazarów, koniec kalifatu Abbasydów i Umajjadów oraz kres skandynawskich wojów, a niewolnikami handlowano wtedy wewnątrz państw, a handel międzynarodowy stał się towarowy.

Wyślij Prywatną Wiadomość
Autor RE: To nie było dawno.
Pomorzanin
Użytkownik

Dodane dnia 24.10.2017 18:25:17
Jeśli tego nie było, można z tego wszystkiego pośmiać, a jeśli to było, to jest droga do prawdy, która potrzebna ludziom do życia w zgodzie. smiley
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 09.11.2017 21:25:40
Poganin napisał/a:
Jeśli tego nie było, można z tego wszystkiego pośmiać, a jeśli to było, to jest droga do prawdy, która potrzebna ludziom do życia w zgodzie. smiley

Lepiej nie wracać do tych czasów, gdzie Kościół był niemal wszechpotężny. Można inaczej w kontekście tego , co zostało napisane :

Prawdziwe słowa nie są przyjemne.
Przyjemne słowa nie są prawdziwe.
Laotse

Pomorzanin
Użytkownik

Dodane dnia 16.11.2017 20:29:45
adullam napisał/a:
Poganin napisał/a:

Lepiej nie wracać do tych czasów, gdzie Kościół był niemal wszechpotężny. Można inaczej w kontekście tego , co zostało napisane :

Laotse

Jeszcze nie czytałem, ostatnio o tym temacie opisał w listopadowym numerze National Geographic.

Żyć przeszłością nie warto, bo szkoda czasu, wiedzieć warto, aby rozumieć.
Napisałem to, bo było trzeba, tak to czułem, a co będzie dalej, zobaczymy, czas tu i teraz leci do przodu.
adullam
Super Administrator

Miejscowość: Lębork
Data rejestracji: 16.09.10
Dodane dnia 11.01.2018 18:05:17
Ciekawy temat poruszasz..choć nie wiem jak było...

Pomorzanin
Użytkownik

Dodane dnia 11.01.2018 22:19:26
adullam napisał/a:
Ciekawy temat poruszasz..choć nie wiem jak było...

Widziałem na poczcie książkę" Narodziny Potęgi" w cenie 40 zł, ale też jest opisanie trochę na tej stronie
https://www.o2.pl/artykul/obozy-koncentracyjne-pierwszych-piastow--6179479445424257a

No właśnie, ludzie nie wiedzą jak było, bo nie było wtedy kamer i telewizora, dziennikarzy i gazet, itd. A jeszcze do tego kogo obchodzi inna wiara, wtedy nie ma tematu. Wiedzą co było nie dawno, płaczą na tym, żalą ciągle, przepraszają, itd. Chwalą co mają i żyją.

Mój Tata, gdy dowiedział od mnie ze Piastowie handlowali ludźmi, to powiedział, ale mamy za to Polskę . I tak chyba wszyscy są zdania, dla nich liczy ze jest Polska i interesują polityką. Nie wiedzą czy nie chcą wiedzieć ze wszystko jest zbudowane krzywdach na ludziach.
Taki przykład do porównania. Gdyby ja napad dom, gwałcił gospodynie, zabij gospodarza, dzieci pojmał i ich sprzedał dla pieniędzy, dom spalił i dokoła wszystko zniszczył. Na tym miejscu zbudował swój dom za pieniądze, założył rodzinę i zagospodarował teren po swojemu i minęło wiele czasu.
To ludzie mnie szanowali co mam, chociaż chcieliby coś poprawiać u mnie, ale nie wiedzą czy nie chcą wiedzieć, ze wszystko mam dzięki krzywdźcie na ludziach.
Edytowane przez Pomorzanin dnia 14.01.2018 18:50:02
Skocz do Forum:

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

zbych

Etyka widzę, że jeszcze bardziej pokomplikowana niż filozofia.

adullam

Zaczął się Anno Domini 2018, ale do końca świata daleko!

Pomorzanin

o chyba deszcz nie pada równo, to tak jak z drzewami, mówi się ze są okrągłe.

adullam

a czas leci i leci pada sobie deszczyk pada sobie równo..

zbych

Najgorsze że nikt nie ma wyboru. Jest pokój, jest wojna. Ktoś wspominał że... "Najlepiej uciec tam gdzie wojna nie występuje." Popieram

Pomorzanin

Jak będzie wojna, lepiej od razu podać się lub przeczekać niż ginąć przez nich na górze.

Tomasz

Nie powinieneś się martwić. Inne religie przepełnione są dogmatami, pięknymi mrzonkami , które przecież tak uszczęśliwiły świat.

ojciec

Nie, nie tylko nie zostałem przekonany, ale buddyzm w prezentacji telewizyjnej jest pusty, pozbawiony piękna, dobra, szczęścia i Boga!

adullam

Ojciec* Też oglądałem, pamiętam jak rinpocze przekazywał laikowi wiedzę kim był w poprzednim żywocie i co robił, wtedy dałem sobie spokój z tym dokumentem, tym bardziej że zachęcają do sceptycyzmu...

zbych

I co zostałeś przekonany?

ojciec

Niedawno oglądałem na tv Religia film o buddyzmie tybetańskim - szkoła Gelug

Pomorzanin

Być może będziemy mieli na forum drugą kobietę, lubiącą Buddyzm. Być może zarejestruje się koleżanka.

michalina

Widzę, stało się smiley

adullam

Michalina, wdał się błąd zostałaś na nowo zarejestrowana. Pozdrawiam!

zbych

Za wyjątkiem parafilii nóg.

zbych

Papieże nigdy nie całowali brudnych nóg więziennym szmaciarzom!

adullam

I znów pijaństwo, obżarstwo, na umór...z wielkiej radości.... a rano kac!

ojciec

Życzę wszystkim aby te święta będą wyjątkowe! Jestem taki podekscytowany!

Tomasz

Jeszcze nie po świętach, no chyba że w innych religiach smiley

adullam

świnta , świnta i po świntach...

Archiwum
Copyright © 2006